LINGO Centrum Nauczania Języków Obcych & Biuro Tłumaczeń w Poznaniu

Najczęściej zadawane pytania: wszystko, co warto wiedzieć o naszej szkole językowej

Home

Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zajęć z języka obcego i naszego centrum:

 

Od kiedy mogę zapisać się na lekcje?

LINGO prowadzi ciągłe zapisy na indywidualne lekcje języka obcego. Oznacza to, że na zajęcia można zapisać się w dowolnym momencie roku szkolnego i kalendarzowego. Dla kursów grupowych wyznaczane są terminy naboru na zajęcia. Aby sprawdzić najbliższy termin zapisów do grup, sprawdź nasz kalendarz. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz przesłać nam niezobowiązujący formularz zainteresowania kursami grupowymi.

 

W jaki sposób w centrum weryfikuje się znajomość języka obcego potencjalnych słuchaczy?

Przed przyjęciem do LINGO z każdym z potencjalnych słuchaczy przeprowadzana jest bezpłatna lekcja organizacyjna, która trwa 90 minut.  W trakcie tych zajęć lektorzy przeprowadzają test diagnostyczny celem określenia poziomu znajomości języka  i test VAK, który pozwala określić dominujący styl uczenia się. Dodatkowo, każda z zainteresowanych osób wypełnia krótką ankietę w języku polskim i rozmawia z lektorem na temat doświadczeń związanych z nauką języków obcych oraz przedstawia swoje oczekiwania wobec zajęć w centrum.

 

Czy mogę zapisać się na lekcje języka obcego nawet, jeżeli mój poziom jest początkujący?

Oczywiście! Poziom znajomości języka obcego, podobnie jak wiek, w żaden sposób nie stanowią przeszkody do rozpoczęcia nauki. Obecnie, prowadzimy w LINGO kilka zajęć, na których słuchacze uczą się języków obcych zupełnie od podstaw. 

 

Czy chcąc uczestniczyć w zajęciach muszę podpisywać umowę?

Tak. Umowa o naukę to dokument, który precyzuje obowiązki centrum wobec swoich słuchaczy i określa zasady współpracy z nami. Umowę można rozwiązać w każdym momencie, bez żadnych konsekwencji i bez podawania przyczyny.

 

Czy w LINGO pobiera się wpisowe?

Tak. Od każdego słuchacza w momencie podpisania umowy pobierane jest wpisowe w wysokości 150,00 PLN.

 

W jakie dni i w jakich godzinach odbywają się zajęcia?

W naszym centrum dopasowujemy się całkowicie do potrzeb naszych słuchaczy, dlatego godziny pracy LINGO są elastyczne. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, a niektóre lekcje kończą się o 21:00.

 

Jak często odbywają się zajęcia?

W przypadku lekcji indywidualnych i zajęć "ZGRANA PACZKA" to uczniowie decydują o tym, jak często będą odbywać się zajęcia.

 

Jak długo trwa i ile kosztuje jedna lekcja?

Jedna lekcja trwa 45, 60 lub 90 minut. Jeśli chcesz sprawdzić ceny, zapoznaj się z cennikiem. 

 

Czy lekcję można odwołać? Czy odwołana lekcja przepada? 

Tak, każdą lekcję można odwołać. Nie, odwołana lekcja nie przepada i musi zostać odpracowana w innym terminie. 

 

Czy muszę płacić za cały semestr zajęć z góry?

Nie. W LINGO opłata za lekcje jest naliczana tylko za jeden miesiąc z góry.

 

Jak wygląda kwestia zakupu podręcznika i ćwiczeń?

Po podjęciu decyzji dotyczącej podręcznika i ćwiczeń, słuchacz otrzymuje email informacyjny z ceną publikacji. Następnie, po odesłaniu wiadomości z akceptacją ceny, podręcznik i ćwiczenia zostają zakupione dla słuchacza przez centrum. Alternatywnie, istnieje możliwość zakupu publikacji we własnym zakresie.

 

Czy po zakończeniu kursu otrzymam dokument potwierdzający znajomość języka?

Tak, po zakończeniu kursu każdy słuchacz otrzymuje zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w zajęciach z języka obcego. Dokument zawiera m.in. informacje o okresie trwania zajęć, ilości godzin, poziomie biegłości językowej wg. Rady Europy (tzw. Common European Framework of Reference for Languages, CEF). 

 

Jak mogę skontaktować się LINGO?

Ze względu na elastyczne godziny pracy centrum, prosimy o kontakt telefoniczny lub emaliowy przed ewentualnym przybyciem. Istnieje również możliwość skontaktowania się z nami przez Gadu-Gadu lub Skype. Wszystkie potrzebne szczegóły znajdziesz w zakładce „Formularz kontaktowy”.

 

Jak dojadę do LINGO?

Nasze centrum znajduje się niedaleko C.H. Plaza i C.H. Pestka. Najbliższe przystanki PST to Al. Solidarności i Słowiańska.