LINGO Centrum Nauczania Języków Obcych & Biuro Tłumaczeń w Poznaniu

O Centrum: o tym, dlaczego LINGO może być uważane za dobrą szkołę językową

Home

Co wyróżnia LINGO CNJO & BT i co sprawia, że spośród wielu opcji dostępnych w Poznaniu warto wybrać właśnie naszą szkołę? Co zyskują osoby, które decydują się na naukę języków obcych w naszym centrum?

 

KORZYŚĆ 1: KOMFORT

LINGO CNJO & BT jest kameralnym centrum językowym, w którym prowadzimy przede wszystkim lekcje indywidualne. Niekiedy organizujemy także zajęcia w parach albo duetach. Dzięki temu, nasi lektorzy mogą skoncentrować całą swoją energię i uwagę na jednym bądź dwóch uczniach. Co istotne, przywiązujemy szczególną uwagę do tego, aby nasi kursanci czuli się komfortowo na lekcjach. Poprzez stwarzanie przyjaznej atmosfery na zajęciach i wysyłanie pozytywnych komunikatów, minimalizujemy u uczniów stres związany z mówieniem w języku obcym. Często zachęcamy naszych uczniów do podjęcia próby, przełamania bariery, a także wspieramy ich i budujemy ich wiarę we własne możliwości oraz pewność siebie.

Każdego kursanta traktujemy z jednakową atencją i szacunkiem. Przed rozpoczęciem pracy z uczniami określamy dominujący typ uczenia się dla każdego z nich. Wszystko po to, aby później w trakcie zajęć móc pełniej wykorzystać ich potencjał i dostosować tematy lekcji do ich oczekiwań. Innymi słowy, nasi lektorzy to nie tylko nauczyciele, ale także opiekunowie, których zadaniem (prócz przekazania wiedzy językowej) jest zapewnienie komfortu na lekcji i stworzenie atmosfery sprzyjającej rozwojowi kompetencji językowych.

 

O komforcie można mówić także w odniesieniu do warunków, w jakich odbywają się lekcje. W LINGO CNJO & BT znajdują się dwie sale dydaktyczne. Większa sala dydaktyczna jest wyposażona w komputer stacjonarny, projektor, tablicę suchościeralną i interaktywną. Mniejsza sala jest zaopatrzona w tablicę suchościeralną i laptop podłączony do 42-calowego ekranu. W obu salach można korzystać z dostępu do Internetu.

 

KORZYŚĆ 2: DOBRZE WYKORZYSTANY CZAS NA LEKCJACH

 

Dzięki lekcjom indywidualnym albo lekcjom w parach i duetach nasi lektorzy mogą dostosować treści zajęć w pełni do oczekiwań i zainteresowań kursantów. Często zdarza się, że klienci przychodzą do nas z konkretnymi życzeniami, np. chcą opanować specjalistyczne słownictwo (techniczne, medyczne, itp.), nauczyć się pisać wiadomości e-mail w danym języku obcym. Inni pragną uporządkować gramatykę i nadrobić zaległości ze szkoły, a jeszcze inni przygotować się do wyjazdu za granicę lub zdobyć dodatkowe kompetencje językowe przydatne w wykonywanej pracy, itp.  Potrzeb jest naprawdę wiele i są one bardzo zróżnicowane, lecz dzięki indywidualizacji treści nauczania nasi kursanci mają poczucie dobrze wykorzystanego czasu na lekcjach. W rezultacie, ich nauka jest bardziej efektywna.

 

KORZYŚĆ 3: DOBRA INWESTYCJA

 

Czy istnieje coś lepszego niż świadomość, że inwestuje się pieniądze w siebie lub w przyszłość swoich dzieci? (Tak, wiemy, że to pytanie brzmi jak slogan z reklamy telewizyjnej towarzystwa ubezpieczeniowego, lecz uważamy, że w kontekście nauki języków obcych szczera odpowiedź na to pytanie jest ważna i potrzebna). Naszym zdaniem, nie ma niczego takiego. W LINGO CNJO & BT mamy świadomość, że nauka języka obcego bywa inwestycją kosztowną i długoterminową, więc szanujemy Twoje pieniądze i dlatego:

 

- zanim zdecydujesz się na regularne uczęszczanie na zajęcia, masz możliwość wzięcia udziału w bezpłatnej lekcji pokazowo-konsultacyjnej, która trwa aż 90 minut i do niczego nie zobowiązuje,

-  oferujemy Ci dogodny system płatności za lekcje: płatność co miesiąc, tylko za jeden miesiąc z góry,

- masz możliwość odpracowania w innym terminie lekcji, które zostały odwołane; dzięki temu wpłacone pieniądze nie przepadają

 

KORZYŚĆ 4: WYGODA

 

Nauka języków obcych w naszej placówce to opcja dla tych, którzy cenią sobie wygodne rozwiązania. Dlaczego? Z dwóch powodów.

 

Po pierwsze, stosujemy zasadę „elastycznego grafika”.  Oznacza to, że nie ma potrzeby ustalania sztywnego terminu zajęć językowych, a jeśli trzeba to na lekcje można umawiać się na bieżąco, na przykład z tygodnia na tydzień. To wyjątkowo komfortowe rozwiązanie dla osób, które dużo pracują i często podróżują.

 

Po drugie, nasza szkoła ma dogodną lokalizację. LINGO CNJO & BT mieści się w dzielnicy Poznań-Winogrady, niedaleko centrów handlowych „Pestka” i „Plaza”. Obok budynku, w którym się znajdujemy jest przystanek PST. Jeśli więc mieszkasz na Winogradach, Piątkowie i w okolicy to nie musisz marnować czasu na dojazdy na lekcje do centrum miasta. Jeżeli mieszkasz w odleglejszych częściach miasta to możesz skorzystać z PST, a po zakończonej lekcji udać się na zakupy do pobliskich centrów handlowych.

 

Jak widać, istnieje kilka kwestii, które wyróżnia LINGO CNJO & BT spośród innych szkół językowych w Poznaniu i sprawia, że nasza firma może być postrzegana jako dobra i godna polecenia szkoła językowa. Prócz tego, istnieją cztery główne korzyści dla kursantów, które wynikają z wyboru naszej placówki.